Simenty Resmi Simülasyon Aracı : Browserstack

 

http://www.bryntum.com/wp-content/uploads/2014/06/browserstack-logo-600x315.png
Web tasarımcılarının en büyük sorunlarından birisi oluşturulan tasarımın tüm tarayıcılarda aynı şekilde görünmemesidir. Bunun başlıca nedeni yazılan Html, CSS ve Javascript kodlarının farklı şekilde yorumlanmasıdır. Oluşturduğunuz siteyi kullanan kişiler Internet Explorer, Mozilla, Chrome, Firefox, Opera, Safari hatta iOS ve Android gibi farklı tarayıcılardan sitenize erişmek isteyebilir. Bu yüzden oluşturduğunuz sitenin bu tarayıcıların hepsinde düzgün bir şekilde çalışması gerekir.
Oluşturduğunuz herhangi bir veriyi değişik tarayıcılarda test etmek gerçekten zordur.Bunun için bir çok tarayıcıda , platformda manuel test yapmak gerekir.
Browserstack ise 300’den fazla farklı tarayıcıda test etme imkanı ile farklı işletim sistemi , farklı tarayıcılar , farklı sürümlerle sitemizi test edip, ekran görüntüsünü bizimle paylaşır.
Browserstack bu alanda oldukça iyi, ancak ücretli. Denemek için ilk yarım saat ücretsiz. Ancak Browserstack kullanıcılarından aldığı ücretin karşılığını detayları dahi değerlendirişiyle hak eder. Tüm tasarımların duyarlılığını test eder. Bu sistem telefon, tablet ve Pc gibi popüler cihazları içerir ve sürekli olarak pazar eğilimleri ve değişiklerini takip ederek listesini günceller.
Küresel anlamda 30.000 den fazla müşteri tarafından güvenilmeside buradan geliyor diyebiliriz. Bunun yanında isimlerini yakından tanıdığımız Microsoft, Adobe, Wikipedia gibi müşterilerini görmek güven duygusunu arttırıyor.
Browserstack’in test özelliğinin herhangi bir kurulum ve ya yapılandırma gerektirmemesi ve sorunsuz bir şekilde test etmesi verimliliği daha da yukarılara çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir